http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سوغات استان لرستان

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش دانلود از گوگل مارکت آموزش دانلود از گوگل پلی اندروید 5.1 تاریخچه قلعه فلک الافلاک تایلند تصاویر قلعه فلک الافلاک شبکه اجتماعی عکس لباس لری عکس لباس محلی لرستان عکس لباسهای محلی لرستان عکسهای قلعه فلک الافلاک قلعه فلک الافلاک قلعه فلک الافلاک در استان لرستان قلعه فلک الافلاک لرستان قلعه فلک الافلاک کجاست لباس لری لباس لری زنانه لباس محلی استان لرستان لباس محلی لرستان لباسهای محلی استان لرستان لباس های محلی ایران لباسهای محلی زنان لر لباسهای محلی زنان لری لباسهای محلی لرستان لباسهای محلی لری مکان تاریخی استان لرستان مکان تاریخی لرستان مکان های تاریخی استان لرستان مکانهای تاریخی لرستان پیراهن زنان لر

معرفی ۸ سوغات خوردنی لرستان با عکس

خانه » معرفی استان لرستان » سوغات استان لرستان » معرفی ۸ سوغات خوردنی لرستان با عکس

استان لرستان یکی از دیدنی ترین استان های کشور ایران است که مکان های دیدنی ، تفریحی و تاریخی زیادی دارد و سالانه توریست ها و گردشگران زیادی به این استان مسافرت میکنند. همچنین استان لرستان دارای سوغات محلی خوردنی و همچنین صنایع دستی منحصر به فرد خود می باشد. در این بخش از سایت جاب لر تعدادی از سوغاتیهای خوردنی لرستان را به شما معرفی میکنیم.

سوغات خوردنی لرستان

از جمله سوغاتیهای خوردنی استان لرستان می توان به کلوچه محلی ، نانهای مخصوص ، حلواها و شیرینی های مخصوص این استان اشاره کرد. در زیر نام برخی از این خوراکی ها را در اختیارتان میگذاریم.

سوغات خوردنی لرستان : کلوچه‌ی بروجردی

سوغات خوردنی لرستان : کلوچه‌ی بروجردی

سوغات خوردنی لرستان : کلوچه‌ی بروجردی

به گزارش جاب لر کلوچه‌ی بروجردی یا همان کلوچه قندی، یک شیرینی محلی بسیار خوشمزه از استان لرستان است. این شیرینی خوشمزه با آرد گندم، رنگ‌های طبیعی، مغز بادام و روغن حیوانی پخته می گردد. کلوچه قندی بروجرد یکی از بهترین سوغاتی‌های خوراکی بروجرد و استان لرستان می باشد. بروجردی ها و حتی لرستان از این شیرینی برای پذیرایی از مهمان مخصوصا در عید استفاده می کنند.

سوغات خوردنی لرستان : سمنوی بروجرد

سوغات خوردنی لرستان : سمنوی بروجرد

سوغات خوردنی لرستان : سمنوی بروجرد

سمنو یکی از خوراکی های عید نوروز است که از جوانه گندم تهیه می شود. سمنوهای بروجرد در ایران مشهور است و از طعم دلپذیری برخوردار است. حتی سمنو پزی در نزدیک عید شغل بسیاری افراد می باشد.

سوغات خوردنی لرستان : انواع حلوا

سوغات خوردنی لرستان : انواع حلوا

انواع حلوا و ارده از جمله ارده شیره، حلوا شکری، حلوا ارده، حلوا مغزی و…  جزو سوغات لرستان است. این حلواها از مواد مختلفی مثل شیره انگور یا کنجد و … تهیه می گردد و طرفداران زیادی هم دارد.

سوغات لرستان : عسل

سوغات لرستان : عسل

سوغات لرستان : عسل

به گزارش جاب لر استان لرستان دارای طبیعت بکر، مراتع و جنگل‌های انبوه است و در نتیجه برای پروش زنبور و تهیه علس فوق العاده است. استان لرستان رتبه‌ی هفتم کشور را در تولید عسل و رتبه‌ی نخست کشور را در مرغوبیت آن عسل دارد . عسل یکی از سوغات خاص استان لرستان است.

سوغاتی لرستان : روغن حیوانی

سوغاتی لرستان : روغن حیوانی

سوغاتی لرستان : روغن حیوانی

روغن حیوانی یکی از سوغات مشهور استان لرستان است و طرفداران زیادی دارد. روغن حیوانی که در زبان لکی به نام «روغن دان» معروف است و از شیر گاو و گوسفند تولید شده و به رنگ‌های زرد و سفید تولید می‌شود. از این روغن برای تهیه انواع غذا و شیرینی استفاده می شود.

سوغات لرستان : کاک

سوغات لرستان : کاک

سوغات لرستان : کاک

شیرینی کاک یکی از شیرینی های خوشمزه استان لرستان است و طرفداران زیادی دارد. این شیرینی با آرد، روغن حیوانی و زعفران و … تهیه می شود و هیچگونه افزودنی غیر مجازی ندارد.

سوغات خرم آباد : شیرینی آردی

یکی از سوغات لرستان و خرم آباد شیرینی آردی است . شیرینی آردی خرم آباد، با شکر، آرد و روغن تهیه می شود و بسیار خوشمزه است. این شیرینی در مدل های مختلف مانند شیرینی آردی گردوئی، شیرینی آردی نخودی و شیرینی آردی نارگیلی تهیه می شود.

سوغات لرستان و خرم اباد : نان ساجی

سوغات لرستان و خرم اباد : نان ساجی

سوغات لرستان و خرم اباد : نان ساجی

نان ساجی یکی از سوغاتیهای خشومزه لرستان است.  نوعی نان نازک که روی یک صفحه‌ی فلزی دایره به نام ساج تهیه می شود. از انواع این نان میتوان به نان تیری، نان تپ تپی، ته‌کِلِه‌ایی و فه‌تیره اشاره کرد. علاوه بر استان لرستان در استان‌های کردستان، کرمانشاه، خوزستان و فارس هم نان ساجی شهرت زیادی دارد.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره این نان در اختیارتان گذاشتیم استفاده کافی را ببرید.

 


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

جوایز فرانش در یلدای ۹۵

قصر تابستانی پترهوف یکی از عجایب هفت گانه روسیه

شب های دیدنی و لذت بخش لندن

تبلیغات بنری در سایت جاب لر

پربازدید های سوغات استان لرستان , گوناگون

نظرات شما

__(Comments are closed.,'')